KWIATOWE ARANŻACJE WNĘTRZ

Oferta skierowana jest do:

 • biur
 • gabinetów różnych specjalizacji
 • sklepów, hurtowni różnych specjalizacji
 • banków
 • pomieszczeń, w których przebywamy większość dnia
 • domów mieszkalnych
 • własnych miejsc pracy
 • centrów handlowych
 • powierzchni biurowych
 • specyficznych, innych miejsc, także wystawowych

 

            Wielu z nas spędza 90% czasu w budynku (w pracy lub w domu), narażając się tym samym na długotrwałe działanie substancji toksycznych, czego skutkiem jest diametralny wzrost zachorowań na alergie, astmę, uczulenia na środki chemiczne, a wreszcie choroby nowotworowe. Poprzez usprawnienia systemów wentylacyjnych w budynkach oraz stosowanie bezpiecznych materiałów budowlanych i dekoracyjnych nie rozwiążemy problemu.

         Stosowany od wielu lat sposób oszczędzania energii i paliwa poprzez szczelniejsze izolowanie wnętrz naszych domów, biur, gabinetów od powietrza z zewnątrz spowodowało, że jest w nim 10 razy więcej zanieczyszczeń niż w wolnym powietrzu. Poprzez schemat oszczędnych budynków zwiększyła się koncentracja substancji lotnych wydzielanych przez tworzywa syntetyczne ze szkodliwym skutkiem dla człowieka. Wielu ekspertów uważa zanieczyszczenia powietrza we wnętrzach za jedno z największych zagrożeń dla zdrowia człowieka.

Źródła emisji /
Substancje toksyczne

Formaldehyd

Ksylen/Toluen

Benzen

Trójchloroetylen

Chloroform

Amoniak

Alkohole

Aceton

Detergenty

 

 

 

 

 

 

 

Drukarki

 

 

 

 

Dym papierosowy

 

 

 

 

 

 

Dywany, wykładziny

 

 

 

 

 

 

Farby

 

 

 

 

Formularze i blankiety

 

 

 

 

 

 

 

Fotokopiarki

 

 

 

 

Kleje

 

 

 

 

Korektor

 

 

 

 

 

 

 

Kosmetyki

 

 

 

 

 

 

Kuchenki gazowe

 

 

 

 

 

 

 

Lakiery

 

 

 

 

Monitory komputerowe

 

 

 

 

 

 

 

Panele sufitowe

 

 

 

 

Płyta wiórowa

 

 

 

 

Płytki podłogowe, linoleum

 

 

 

 

Substancje uszczelniające

 

 

 

 

Tapety

 

 

 

 

 

Tapicerka

 

 

 

 

 

 

 

Tkaniny

 

 

 

 

 

 

 

Waciki do demakijażu

 

 

 

 

 

 

 

Wydzieliny biologiczne

 

 

 

 

Zmywacz do paznokci

 

 

 

 

 

 

 

 

            Dopiero najnowsze technologie podsunęły sposób na poprawę tej sytuacji: dzięki procesom życiowym zachodzącym w roślinach ziemia produkuje czyste powietrze i utrzymuje czystość powietrza w naszych pomieszczeniach. Badania prowadzone m.in. przez NASA wykazały, że rośliny doniczkowe mogą oczyszczać powietrze i uzdatniać je w zamkniętych hermetycznie komorach, dając początek "Zielonej rewolucji". Rewolucja ta niewątpliwie będzie się rozprzestrzeniać, ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z bezpośredniego związku pomiędzy środowiskiem we wnętrzu mieszkalnym czy biurowym a naszym samopoczuciem i stanem zdrowia.

         W domach, biurach i budynkach publicznych stosuje się niejednokrotnie elementy wykończeniowe, takie jak: drewno prasowane, płyty, wykładziny podłogowe, materiały syntetyczne łączone klejami i żywicami. Znajdują się w nich także urządzenia elektroniczne, które ułatwiają nam pracę, a także zapewniają rozrywkę. Źródłem zanieczyszczeń jest także człowiek. Naukowcy ustalili, że prócz CO2 człowiek wydziela 150 różnych substancji lotnych, takich jak: tlenek węgla, wodór, metan, alkohole, fenole, indol metylowy, aldehydy, amoniak, siarkowodór, lotne kwasy tłuszczowe i wiele innych szkodliwych substancji.

         Zgubnym skutkiem stosowania nowoczesnych technologii w budownictwie jest powstawanie, tzw. "zespołów chorych budynków", których skutki nasilają się w nowo zamieszkałych lub wyremontowanych domach, budynkach czy biurach. Ich efektem są:

 • - alergie
 • - astma
 • - podrażnienie błon śluzowych oczu, nosa i gardła
 • - zmęczenie
 • - ból głowy
 • - zaburzenia systemu nerwowego
 • - trudności z oddychaniem
 • - kłopoty z zatokami

Towarzyszą mu także tzw. "choroby identyfikowane z budynkiem" (choroby, dla których znamy konkretny powód), tak jak:

 • - rak płuc spowodowany długotrwałym kontaktem z azbestem
 • - choroba legionistów - rodzaj zapalenia płuc wywołany przez bakterie Legionella rozwijające sie w stojącej wodzie w systemach klimatyzacyjnych i ogrzewaniu.

         Na zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu szczególnie wrażliwe są niemowlęta i małe dzieci. Zaobserwowano także "zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS)". Jest to niespodziewana, nagła śmierć dziecka w wieku od 2 do 4 miesięcy. Na płód dziecka działają te same substancje, co na matkę, z tym, że w przypadku szybko rozwijającego się płodu, efekty ich działania są dużo silniejsze. Noworodki wprost ze szpitala trafiają często do świeżo pomalowanych pokoi dziecięcych, z nową wykładziną podłogową, nowymi łóżeczkami, materacem, kocykiem, ubrankami i zabawkami. Trafiają tym samym do pomieszczenia o wysokim stężeniu substancji toksycznych.

         Najwyższy czas, by pomyśleć o sobie i przyszłości. Wszyscy lubimy wygodnie żyć, cenimy udogodnienia epoki i rozwoju technicznego. W wielu kwestiach pamiętamy o zdrowiu zwracając uwagę na ekologiczną żywność i zdrowy tryb życia. Ówcześnie modnie jest odżywiać się i żyć modnie. Staramy się zdrowo żyć, dbając także o swój rozwój fizyczny. Nie pamiętamy niestety przy tym o środowisku panującym w  pomieszczeniach mieszkalnych oraz pracowniczych, w których dużą część dnia spędzamy. Głód technicznych udoskonaleń, z którym mamy do czynienia od kilkunastu lat, powinien także dotyczyć uprzyjemniania nam życia i utrzymania więzi z przyrodą i naturą. Wiąże się to z utrzymaniem zdrowego powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Naukowcy przyjmują, że powietrze utrzymujące się w pomieszczeniach zamkniętych, w których na co dzień przebywamy jest dużo bardziej zanieczyszczone od wolnego powietrza na zewnątrz. Żywe rośliny odgrywają ważną rolę w poprawie jakości życia oraz powietrza, którym oddychamy.

         Pamiętajmy, że prócz funkcji biologicznych, jakie rośliny będą pełniły w naszych pomieszczeniach, spełniają one również funkcje estetyczne. Znacznie wpływają na naszą psychikę i samopoczucie. Ocieplają i ożywiają wnętrze i doskonale się w nim komponują, dodają estetyki. Sprawiają, że wnętrze jest ciekawe i przestrzenne. Poprzez roślinność zasłonić możemy mało atrakcyjne miejsca w domu. Stosowane do dekoracji wnętrz, odpowiednio dobrane, rośliny doniczkowe, dzięki transpiracji podwyższają wilgotność względną powietrza, co wpływa na zmniejszenie zawartości szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, nawet o 50 %.

         Wychodzimy do Państwa zatem z nową ofertą aranżacji pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz komercyjnych, dbając przy tym o zdrowe powietrze, w którym chcemy przebywać. Pomyślmy czy w naszym przypadku jest podobnie i zadbajmy o powietrze, w którym na co dzień przebywamy. Poprzez odpowiednio dobrane rośliny możemy sprawić, że powietrze w Twoim miejscu pracy,  w którym przebywają zarówno pracownicy, jak i klienci oraz w budynku mieszkalnym stanie się czystsze nawet o 50 %. Zdrowe powietrze w pomieszczeniu to zdrowsi i bardziej wydajniejsi ludzie, pracownicy, klienci. Zadbajmy zarówno o pomieszczenia, w których przebywamy osobiście, jak i o naszym klientów, pracowników. Zapewnijmy im dogodne warunki do pracy, zwiększając im komfort i efektywność pracy. Sprawmy, by nasi klienci czuli się u nas dobrze i z zachwytem ponownie wracali. Stwórzmy ludziom ekskluzywne warunki podczas wizyt. Zadowolony klient, to klient, który do nas wraca!

         Ponadto oferujemy Państwu całoroczne abonamenty polegające na opiece nad nowo stworzoną lub też istniejącą aranżacją wnętrz. Zajmujemy się roślinami w pomieszczeniach, także egzotycznymi oraz ogrodami zimowymi. Regularnie dbamy o ich podlewanie, nawożenie, a co najważniejsze ochronę jedynie biologiczną roślin. Chronimy, także profilaktycznie, rośliny domowe bez stosowanie toksycznych środków chemicznych, używając jedynie metod tradycyjnych i naturalnych wrogów szkodników. Dostosujemy się czasowo do możliwości pielęgnacji roślin w danym miejscu, a podczas długotrwałych nieobecności właścicieli zabieramy rośliny pod naszą opiekę do hotelu dla roślin.

Oferta krok po kroku:

KROK 1

Wypełnij formularz na stronie internetowej naszej firmy, opisz sytuację, miejsce do zaaranżowania i umów sie na wstępną wizję lokalną pomieszczeń (domowych, biurowych, gabinetów różnej specjalizacji). Możesz to zrobić także telefonicznie.

KROK 2

Wizja lokalna pomieszczeń, wstępna analiza potrzeb i pierwsze propozycje.

KROK 3

Przygotowanie projektu kompleksowej aranżacji wnętrz wraz z kosztorysem. Projekt dotyczyć będzie kompleksowej aranżacji wnętrz, także propozycji pojemników do roślin.

KROK 4

Kompleksowa realizacja zamówienia.

KROK 5

Całoroczna opieka nad zaaranżowanym wnętrzem. Regularne wizyty we wnętrzach, odpowiednie nawożenie roślin, podlewanie, regularna i profilaktyczna ochrona biologiczna roślin, by uniknąć stosowania środków chemicznych w pomieszczeniach. Abonamenty roślinne dostosowane do potrzeb klienta:

 • - ich częstotliwość
 • - opieka nad roślinami w wybranych terminach
 • - dodatkowe akcesoria dostosowane do okoliczności w roku (święta, walentynki, halloween, kompozycje jesienne, itp.)
 • - wzmożona opieka nad wnętrzami podczas nieobecności klienta

Przejrzyjcie galerię zdjęć, proszę zwrócić uwagę na to, że rośliny potrzebne są także w łazience. Pochłaniają zbędną parę wodną oraz sprawiają, że wnętrza są przyjemniejsze. Także materiały wykończeniowe produkujące bardzo dużo zanieczyszczeń są dla naszego organizmu niebezpieczne i zbędne, dopasujmy tak rośliny, by optymalizowały ich ilość.  Zawsze dyskusyjne jest zagospodarowanie klatki schodowej. Alternatywą może być żywy krajobraz, który sprawi, że odbiór pomieszczenia staje się inny. W poważnej firmie powinno cenić się obecność kwiatów. Dzięki np. kwiatowym kompozycjom wnętrze jest bardziej ekskluzywne, a przy tym czyste. Nowe mieszkania i użyte do wykończeń materiały zawierają wiele toksyn. Nie zapominajmy o tym. Takie kompozycje to korzyść 2 w 1 = estetyka i zdrowie.

 

 

 Do przygotowania materiału posłużono się treściami i zdjęciami dostępnymi w "Rośliny przyjazne dla domu" (B.C.Wolverton) oraz w www.pinterest.com

telefon: +48 728 512 783
facebook.com