Kwiatowe wydarzenia w Poznaniu z Zakładem Zieleni "Sekwoja"

Maj jest jednym z najpiękniejszych, jeżeli nie najpiękniejszym miesiącem w roku. Przyroda budzi się do życia, pojawia się coraz więcej kwiatów i tak też rozpoczął się maj w Poznaniu. W pierwszym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w przygotowaniach XIX Wystawy Tulipanów w Auli Uniwersyteckiej i chrzcie tulipana ‘Hipolit Cegielski’ oraz organizowanych po raz trzeci poznańskich dywanów.  Mieliśmy okazję ponad 10.000 sztuk tulipanów najrozmaitszych odmian. Łącznie zgromadzono ponad 200 odmian. Do ułożenia dywanów przed poznańską Operą wykorzystano ponad 800 tysięcy płatków tulipanów.

Poniżej relacja z tych ekscytujących dni.

XIX Wystawa Tulipanów została zorganizowana przez oraz Stowarzyszenie Naukowo Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu, Wielkopolski Związek Ogrodniczy i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznaniu. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w czwartek 7 maja br. o godzinie 11.00 w Westybulu Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niedługo później, o 11.30 w Sali Lubrańskiego odbył się Chrzest Tulipana ‘Hipolit Cegielski’.

Odmiana tulipana ‘Hipolit Cegielski’ została wyhodowana przez holenderskiego hodowcę Jana Ligtharta, który również brał udział w wydarzeniu wraz z żoną.

W organizacji tego przedsięwzięcia obok Zakładu Zieleni "Sekwoja" brali również udział czlonkowie Sekcji Florystycznej Uniwesytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uczniowie szkół florystycznych oraz czlonkowie SITO.

telefon: +48 728 512 783
facebook.com