Kwiaty lata w abonamentowych ogrodach

Latem rozkwita bardzo dużo roślin w większości ogrodów... sporo z nich bardzo dobrze znamy, jednakże nie tak często mamy okazję oglądać je w pełnym rozkwicie. Hortensje (Hydrangea sp.) w tym sezonie kwitną niezwykle obficie dzięki łagodnej i krótkiej zimie. Od początku sezonu pojawia się jedynie ich zieloną część, aż do pory letniej, kiedy to ukazuje się serce tych roślin - kwiaty. Przepiękne, ogromne kwiatostany obficie pojawiające się na roślinie zdobią ją do późnej jesieni. Możemy obserwować na jej kwiatach zmienność kolorów, a odpowiedniej porze ścięte, będą zdobiły wnętrze naszych domów nawet kilka miesięcy. Tym piękniej, gdy można pozyskać kwiaty do wazonu z własnego ogrodu. Hortensje doskonale nadają się do cięcia i bardzo dobrze się zasuszają. Bezsprzecznie zatem służą, szczególnie o tej porze roku, jako motyw przewodni uroczystości ślubnych czy na chrzest.

  W każdym,  ogrodzie abonamentowym, nad jakim sprawujemy opiekę cotygodniowo, właśnie hortensje charakteryzują się niepowtarzalną urodą, a same rośliny wyglądają, jakby były oblane kwiatami... zarówno te ogrodowe (Hydrangea macrophylla), jak i bukietowe (Hydrangea paniculata).

Równocześnie, jak widać na załączonych zdjęciach, możemy obserwować kwitnące Lilie (Lilium sp.), niektóre, długo kwitnące odmiany powojników (Clematis sp.), przyciągające motyle budleje (Budddleja sp.), lawendy (Lavandula sp.) oraz wiele gatunków i odmian róż (Rosa sp.), które podobnie, jak hortensje w tym sezonie cieszą nasze oczy obfitym kwitnieniem. 

Mając ogród w opiece abonamentowej nie musisz pamiętać o tym, by o odpowiedniej porze je przyciąć czy zabezpieczyć na zimę. Nie musisz pamiętać o ich regularnym nawożeniu...

Nie można zapomnieć o pojawiących się w ogrodach użytkowych, powoli dojrzewających już owocach.... na zdjęciu przykład starych odmian wiśni (Prunus cerasus) niezwykle pysznych i obficie owocujących. A co najważniejsze....pozyskanych z własnego ogrodu przydomowego. Jak niesamowity smak ma sok przetworzony z owoców wiśni z własnego ogrodu. Jej owoce nadają się także doskonale na dżemy, nalewki, likiery... Pamiętaj o tym, że takie krzewy i drzewa owocowe, jak borówki (Vaccinium corymbosum), porzeczki (Ribes sp.), maliny (Rubus ideaus), jeżyny (Rubus fruticosus), śliwy (Prunus domestica), jabłonie (Malus domestica), truskawki (Fragaria x ananassa), poziomki (Fragaria vesca) i wiele innych możesz mieć w swoim ogrodzie. Czy to nie radość i przyjemność, gdy możesz pozyskać owoce z własnego ogrodu? 

Tworzymy także ogrody użytkowe, z których przyjemność czerpią zarówno dorośli, jak i dzieci. 

 

 

telefon: +48 728 512 783
facebook.com