WERTYKULACJA trawnika i wiosenne porządki w ogrodach

Wertykulację zaliczamy do regularnych oraz podstawowych zabiegów wchodzących w zakres pielęgnacji trawnika. Zabieg wykonywać należy w porze wiosennej (lecz nie tylko), a na celu ma usunięcie tworzącej się w całym sezonie, na trawniku, warstwy tzw.filcu. Nie przepuszcza ona tlenu powodując "duszczenie się" trawnika, utrudnia też dostęp lub spowalnia przenikanie nawozów do korzeni. Po wykonaniu zabiegu wertykulatorem, pozostałe resztki traw należy dokładnie wygrabić.

Wiele krzewów, które rosną w ogrodach wymagają także cięcia pielęgnacyjnego, od którego zwykle uzależnione jest ich kwitnienie i prawidłowy wzrost. W okresie wiosennym dobrze też jest wykonać intensywne cięcie roślin, które przerosły miejsce dla nich przeznaczone. Zapewni to odpowiedni wygląd ogrodu w całym sezonie wegetacyjnym.

Zaproście wiosnę do swojego ogrodu!  

Już niebawem rozpoczynamy wertykulację trawników i przycinki oraz porządki w ogrodach.

Przypominamy, że obsadzamy pojemniki, donice na taras, okno, wejście do domu w rośliny sezonowe, rozpoczynamy od tych pierwszych - wiosennych - bratków, stokrotek, mini bratków. Według życzenia uzupełniamy także kompozycje w pierwsze rośliny cebulowe: hiacynty, narcyzy, krokusy, szafirki itd. 

 

ZAPRASZAMY!

telefon: +48 728 512 783
facebook.com